Fryzjerstwo – afrykańskie warkoczyki bez tajemnic

Fryzury z kontynentu afrykańskiego znacznie odbiegają od europejskich, fryzjerskich klasyków. Fascynują nas, dlatego zdarza się spotkać na ulicach osoby z głowami ozdobionymi misternie wykonanymi afrykańskimi warkoczykami. Jak się je tworzy i jakiej pielęgnacji wymagają? Czy każdy może je mieć? Kilka ciekawostek znajdziesz w artykule poniżej.

Bryczesy dziecięce do jazdy konnej

Afrykańska fryzura na wyciągnięcie ręki

Na początku warto zaznaczyć, że wykonanie afrykańskich splotów nie jest tanie. Zwykle ceny kształtują się w granicach od 300 do 500 złotych, a zabieg trwa długo.

Jednakże uzdolniony fryzjer może wyczarować na głowie klienta cuda. Ponieważ sploty dają możliwość ukształtowania różnego rodzaju wzorów. Z cała pewnością afrykańskie warkocze sprawią, że zaczniemy się wyróżniać wśród tłumu. Są osoby, jakim na tym bardzo zależy. Natomiast, kiedy wolisz pozostać w cieniu lepiej nie podejmuj decyzji o splotach z gorącego kontynentu.

Do wykonania warkoczyków wcale nie musisz posiadać bardzo długich włosów, ponieważ najczęściej doplatane są sztuczne, syntetyczne pasma. To dzięki ich obecności kształt fryzury jest taki jakim być powinien. W kwestii higieny, nie martw się o utrudnienie jej zachowania. Ponieważ warkoczyki możesz bez obaw myc. Jedynie nie wolno stosować gęstych i oleistych szamponów czy odżywek.

Najlepiej jest je rozcieńczać używając wody. Każdy kosmetyk nakładany na włosy musi być zawsze dobrze wypłukany, aby zapobiec powstawaniu łupieżu lub innych niechcianych skutków niewymycia preparatu. Zaleca się spanie w kokach lub kucykach, bowiem dzięki temu znacznie mniej warkoczy zostanie uszkodzonych podczas snu. Fryzurę można nosić nawet do sześciu miesięcy, a długość jej trwałości gwarantuje nie tylko codzienna prawidłowa pielęgnacja, lecz także szybkość wzrostu włosów. Pojawiają się tutaj jak przy farbowaniu odrosty, jakie będzie trzeba ukrywać.

Dobrym rozwiązaniem będzie w takim przypadku założenie specjalnych chust. Po rozpleceniu warkoczy nie należy obawiając się wyłysienia, choć włosy będą wychodziły garściami. Dzieje się tak, ponieważ będąc związane nie mogły naturalnie zostać usunięte. W ciągu każdego dnia gubimy ponad sto włosów i jest to normalnością. Wiążąc je w warkocze doświadczymy tego zjawiska dopiero po rozplątaniu misternie przygotowanych splotów.

.