Jak dbać o włosy? Porady

Piękne włosy to nie tylko kwestia genów, ale i odpowiedniej pielęgnacji! Zdrowa dieta w połączeniu z kilkoma zabiegami pielęgnacyjnymi na pewno zaowocuje ładnym wyglądem włosów. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w zadbaniu o kosmyki.

Myj włosy prawidłowo!

Prawidłowe mycie włosów, to znaczy jakie? Takie, które uwzględnia szampon dobrany specjalnie do skóry głowy (a nie do rodzaju włosów). Zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry i zmycie resztek lakieru do włosów czy odżywki bez spłukiwania. W zależności od tego czy skóra głowy ma skłonności do przetłuszczania, do łupieżu czy jest wrażliwa, dobierz odpowiedni rodzaj szamponu. A jak często myć włosy? Tyle razy, ile tego wymagają! Może być codziennie, a może być tylko parę razy w tygodniu. Zwróć także uwagę na sposób, w jaki myjesz włosy. Nalej odrobinę szamponu na dłoń, rozrób z wodą i wmasuj w samą skórę głowy. Delikatnie masuj skalp. Natomiast na długość włosów nałóż odpowiednią ilość odżywki.

Dobierz odpowiednią odżywkę do włosów

W pielęgnacji włosów uwzględnij odpowiednią odżywkę, która nawilży i domknie łuski włosów. Dzięki temu włosy będą pełne blasku. Odżywkę stosuj podczas każdego mycia kosmyków.

Nie nakładaj jej na całkowicie mokre, ale na wilgotne włosy. Trzymaj ją przez parę minut, po czym spłucz letnią wodą. Pamiętaj również o maskach do włosów. Nie stosuj ich jednak na co dzień. Wystarczy 2 razy w tygodniu, by włosy zostały odbudowane.

Unikaj stylizacji na ciepło!

Pamiętaj, że zbyt wysoka temperatura nie wpływa pozytywnie na włosy. Suszarka, prostownica, lokówka powinny być używane tylko od święta, a nie na co dzień. Jeśli nie możesz się bez nich obejść, rob to prawidłowo. Susz włosy chłodnym strumieniem powietrza, trzymaj suszarkę w odległości przynajmniej 20 centymetrów od głowy. Stopniowo możesz zwiększać temperaturę, ale nigdy nie dochodź do najwyższej temperatury nawiewu! Jeśli używasz prostownicy czy lokówki, przedtem spryskaj włosy ochronną odżywką.

Odwiedzaj fryzjera

Nawet, gdy marzysz o długich włosach, nie stroń od wizyt w salonie fryzjerskim. Rozdwojone końcówki to niezbyt piękny widok, a czasem jedynym ratunkiem na powstrzymanie dalszego rozdwajania jest właśnie podcięcie końcówek. Nie rób tego zwykłymi nożyczkami do papieru! Pogorszysz sprawę.

Do tego celu muszą zostać użyte profesjonalne nożyczki fryzjerskie.