Jak dobrać odpowiednią długość włosów?

Nie każdej osobie będzie do twarzy w długich pasmach włosów. Kształt fryzury i jej długość ma ogromny wpływ na kreowanie pozytywnego lub negatywnego wizerunku. Dobry fryzjer dobierze prawidłowo najlepsze cięcie oraz długość do twarzy klienta. Zły bardzo negatywnie wpłynie na nasza urodę. Dlatego najlepiej jest korzystać z usług sprawdzonych salonów i profesjonalistów.

Od czego zależy długość włosów? Pierwszym czynnikiem na jaki warto wskazać podejmując tematykę dobrania odpowiedniej długości włosów są preferencje płci. Przeważnie od setek lat preferuje się znacznie dłuższe kosmyki u Pań, a krótsze fryzury u Panow. Jednakże na przestrzeni lat trend ten ulegał różnego rodzaju zmianom i aktualnie preferowane są różne długości u każdej z płci. Własne preferencje to jedna z istotnych kwestii, lecz często znacznie ważniejsze okazuje się dopasowanie do typu urody, kształtu twarzy, a także wzrostu i sylwetki oraz wieku. Dzieci zazwyczaj najlepiej czują się w niezbyt długich fryzurach, które nie wymuszają notorycznej walki z rozczesywaniem włosów.

Eksperymenty z ich długością rozpoczynają się w okresie dorastania i tak naprawdę od tego czasu nigdy się nie kończą. Kobieta o pociągłej twarzy poleca się podcinanie włosów do ramion lub nawet za ucho. Dzięki temu zabiegowi wydają się znacznie zawsze i mogą eksponować swoje drobne szyje. Dama znacznie tęższym odradza się obcinanie czupryny, które mogłoby spowodować podkreślenie mankamentów. Jednakże warto tutaj dodać, że nie każda puszysta kobieta będzie elegancko się prezentowała w bardzo długim warkoczu. Proste i sięgające bioder pasma doskonale wyglądają u osób z owalną twarzą. Natomiast klientki mające trójkątne buzie korzystnie będą prezentowały się w klasycznych bobach. Panie w średnim wieku zdecydowanie powinny unikać wiązania zbyt długich włosów w mało eleganckie kucyki, które są upięciami przeznaczonymi dla ich wnuczek lub córek. Za to doskonale podkreśla swoje atuty krótszymi strzyżeniami. Zbyt bujne czupryny odradza się osobom wysokim, które wyglądają dosyć komicznie z ogromna głowa pełna puszystych włosów.

https://patatajek.pl/kategorie/56-marynarki