Musimy dbać o oczy

O tym jak ważnym narządem są oczy, zaczynamy się przekonywać dopiero wtedy, gdy zaczyna się z nimi dziać coś niedobrego i nagle okazuje się, że gorzej widzimy. A przecież niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, aby dbać o nie cały czas i nie doprowadzać do sytuacji, w których może dojść do ich uszkodzenia. Dlatego warto się dowiedzieć, czego powinniśmy unikać, a co powinniśmy robić, aby pozytywnie wpływać na nasze oczy i sprawić, że dobrze będą nam one służyły przez długi czas.

To im szkodzi

Jeśli chodzi o działania, które szkodzą naszym oczom, to na pewno należy do nich zbyt długotrwałe wpatrywanie się w ekran telewizora czy monitor komputera, zwłaszcza jeśli robimy to z bliskiej odległości, a do tego nie używamy odpowiednich okularów, które posiadają filtr ochronny.

Dodatkowo trzeba podkreślić, że nasze oczy cierpią również wtedy, gdy przebywamy w pomieszczeniu klimatyzowanym, mocno ogrzewanym albo takim gdzie główne światło jest zapewniane przez świetlówki. Nie pomoże im też na pewno czytanie przy nieodpowiednim świetle i w nieodpowiedniej pozycji, a więc na leżąco. Jeśli wychodzimy na dwór i świeci słońce, to powinniśmy zakładać okulary, ponieważ ich brak, też może doprowadzić do tego, że zniszczymy sobie wzrok.

O tym musimy wiedzieć

Przebywanie w pomieszczeniach ze sztucznym światłem albo długotrwałe wpatrywanie się w ekran monitora może prowadzić do wysuszenia się oka, a to będzie oznaczało, że nie będzie ono prawidłowo nawilżane.

Aby nie doszło do takiej sytuacji, która w konsekwencji będzie miała bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego oka i jego zdrowie, powinniśmy stosować specjalne krople, które będą nawilżały oko i sprawią, że nie będzie zaczerwienione, ani podrażnione. A jeśli już musimy pracować przy komputerze to warto pamiętać, aby co parę minut oderwać wzrok od monitora i popatrzeć gdzieś dalej. Będzie to świetne ćwiczenie dla oczu, dzięki któremu nie dojdzie do ich osłabienia i będziemy mogli wszystko wyraźnie widzieć. Warto wiedzieć co należy robić, a czego unikać, aby nasze oko mogło jak najdłużej funkcjonować bez najmniejszych problemów.

Od tego też będzie zależało, czy w późnym wieku będziemy mogli funkcjonować bez okularów.